Den talande rubriken sÀger att det hÀr gÄr fort att skriva ut i skrivmaskinen. Jag Àr nÀmligen pÄ vÀg bort nÄgra dagar.
HĂ€r var jag vid tandlĂ€karmottagningen Residenspraktiken som Ă€r belĂ€gen pĂ„ Ălvgatan, alldeles vid Residenstorget och Residenset. SĂ€gs vara den Ă€ldsta delen i Karlstad.
HÀr stÄr Karl IX som staty.
IgÄr tisdag var jag till sÀsongsavslutning pÄ "TrÀna med Stig" sÄ nu har vi sommaren pÄ oss att trÀna oss raka och smidiga i kroppen. HÀr kommer mig ovetandes en trÀningskamrat i kameraögat. Bilden Àr godkÀnd av honom.
Nu börjar det hÀnda lite roliga saker. Men först ska jag ut pÄ landet och njuta sÄ jag storknar. Fina vÀdret fortsÀtter ju.
PÄ Äterskrivande!
Ljus och KĂ€rlek đ

Mmmm... Det dÀr sÄg gott ut! DÄ fÄr ni vara flitiga under sommaruppehÄllet.
SvaraRaderaSÄ hÀrligt med lite miljöombyte! Hoppas du fÄr njuta av riktigt fint vÀder.
Kram och ha det gott!
Tack o kram đŒ
RaderaVilken trevlig avslutning! Och god! Fint med hemmatrÀning för trÀningen Àr ju delvis en fÀrskvara.
SvaraRaderaHÀr har vi nu haft sol i snart tvÄ veckor och jag har verkligen tagit dagarna till vara pÄ olika sÀtt med trevliga utflykter, soppteater och annat.
Ănskar dig trevliga dagar pĂ„ landet och hoppas det fina vĂ€dret hĂ„ller i sig.
Kram
HÀlsningar frÄn ett rogivande GönÀs.
RaderaKram đ„°
SĂ„ gott! Ăpplen passar till det mesta! Bara att trĂ€na pĂ„ dĂ„. Fast jag vet hur det Ă€r. Mycket enklare i grupp, Ă€n att fĂ„ det gjort hemmavid. God eftermiddag! Kram
SvaraRaderaDÄ Àr det bara att njuta av lantlivet och hÄlla igÄng med trÀningen fram till terminsstarten. à ÄÄ vilket gofika! Ha det sÄ kul nu!
SvaraRaderaSÄ trevligt det lÄter, vilken god bakverk.
SvaraRadera