
Jag har haft ett vÀldigt kÀnt namn som kursledare, nÀmligen Medium Lena Ranehag, frÄn Faith Cure Evolution. KÀnd frÄn TV:s "Det okÀnda" och i Norge frÄn "à ndenes Makt". Hon skriver ocksÄ böcker och mÄlar tavlor.
Foto: copyright GLC
En medial utvecklingskurs inriktad pÄ att ta fram "min egen livsplan". Resten Àr vÀldigt personlig, sÄ det gÄr jag inte in pÄ. MÄnga fina möten. Och vi fick en Àkta inblick i Lenas arbete. Mycket aha upplevelser.
Och tiden fullkomligt sprang ivÀg, sÄ intressant och trevligt var det!

Ett vackert symbolsmycke köpte jag, specialdesignat av Lena. "OÀndlig kÀrlek".
Jag har ju inga smycken förut *harkel* bara Àlskar smycken, ju! Vill inte ha blingbling, utan Àkta smycken med budskap.
Jag har nu ocksĂ„ - efter denna kursen - i min Ă€go en grön hjĂ€rtformad fluorit sten, skĂ€nkt av en mamma som miste sitt enda barn, en son, pĂ„ Utöya. Hon sprider kĂ€rlek i stĂ€llet för hat. SĂ„ vackert ♥♥♥
Faktum var att jag Ă„terigen fick ett kvitto pĂ„ att jag var omtyckt. Precis det jag behöver höra, att jag kan vara en liten solstrĂ„le, trots alla motigheter som varit. Nej, sĂ€ger Jantelagen. Joho, sĂ€ger jag. Hihi..... ;) TilliT, var det ♥ KĂ€rlek ♥♥♥
Vilken intressant och givande helg. Allt som berör en sjÀlv brukar kÀnnas bra och utvecklande. Smycken kan man vÀl aldrig fÄ för mÄnga av ;-)
SvaraRaderaKram
Bockar av, Znogge. Precis. Precis. ;)
RaderaKram!
Nu har jag ju bara trÀffat dig i bloggvÀrlden, men att Du Àr en solstrÄle det har jag varit övertygad om lÀnge! Det gÄr ju inte annat Àn att tycka om dig...
SvaraRaderaLÄter som en intressant kurs med mÄnga intressanta mÀnniskor! Smycken Àlskar jag, men bling-bling Àr inte heller min grej!
Kram M.E
Alltid roligt med nya möten! Och nya smycken! Tack och kram!
RaderaFlot smukke du viser. Siger som M.E. du er en solstrĂ„le. Ănsker dig en god mandag / god ny uge:) Knus Hanne Bente ♥
SvaraRaderaTack och kram, Hanne Bente♥
RaderaHÀrlig kÀnsla att vara omtyckt - behÄll den!
SvaraRadera:-)
Oh, ja! Men, nÀstan sÄ Jante sticker fram dÀr igen, ÀndÄ.... ;)
RaderaHĂ€ftigt!
SvaraRadera❤️ KrameLuttarhĂ€rligaGreddisen ❤️
Ja, jĂ€ttehĂ€ftigt! KrameLuttarFinaKaisa♥♥♥
RaderaDet lÄter som att de var vÀldigt givande och spÀnnande.
SvaraRaderaVilket vackert smycke!
Kram
Ja, men det var det. Lena gav sÄ mycket, en verkligen inspirerande person!
RaderaOch smycket, det bara jag föll för, det ville jag bara ha!
Kram
Du Àr inte bara omtyckt utan innerligt Àlskad! Glöm aldrig det <3
SvaraRaderaGulle dej, Marlene! ♥
RaderaLĂ„ter som en vĂ€ldigt rolig kurs! Allting som utvecklar Ă€r bra. Kram! ♥
SvaraRaderaJa, den hade ALLT! SĂ„ mycket inspiration! Kram♥
Radera