God morgon, torsdag!
Lite bilder frÄn Arken SPA
Fria ytor, havet som fond och en egen vÀrld av njutning.
Jag tror att Art Garden i Göteborg och Asia SPA i Varberg Àr systrar i företag. Jag har varit pÄ bÄda.
Julmotiv mötte oss i entrén pÄ hotellet.
HÀr börjar dag-SPA-avdelningen. Massa bruna badrockar, som ligger pÄ hög lÀngst upp.
Ljusterapirummet.
Efter att ha suttit i infraröda bastun, var det gott att sÀtta sig bredvid brasan.
Och jodÄ, utrensningen kÀndes av frÄn bastun.
Och jodÄ, utrensningen kÀndes av frÄn bastun.
Söndagens trerÀtters med vinpaket till.
MÄndagen bestod ocksÄ av trerÀtters, dock "bara" rödvin till varmrÀtten. Och hÀr har jag fÄtt lite extra smak till efterrÀtten (grattis i kolasÄs).
SÄ hÀr nöjda Àr vi efter maten!
Och jo, jag har blivit bra mycket kortare Àn mina lÄnga döttrar!
Men Àn Àr det gott krut i tanten, hihi.
Dags för julbord med gamla jobbet idag. HÀr stÄr inte tiden stilla. Jag har kommit efter i bloggvandringen, men det kommer nog igÄng igen.
♥ Ljus och KĂ€rlek ♥
Vilka hÀrliga bilder frÄn ditt födelsedagsfirande! Dessutom tre tjusiga flickor oavsett lÀngd.
SvaraRaderaKram och ha en fin torsdag <3
Tack och kram ♥
RaderaHÀrliga bilder! Du fick en fin födelsedag "ler"
SvaraRaderaHa det bĂ€st! Kram ♥
Tack och kram ♥
Radera
SvaraRaderaSer helt ljuvligt ut. Ni ser sÄ fina ut alla tre dÀr ni stÄr. :)
KL ❤
Tack och det var fint.
RaderaKL ♥
SÄ hÀrligt! Och ni Àr sÄ fina alla tre!
SvaraRaderaKram
Tack och kram!
RaderaJag har varit pÄ halvdags-spa pÄ arken för nÄgra Är sedan. Det var i februari och svinkallt. Men vi satt i den uppvÀrmda poolen utomhus och hade det gott.
SvaraRaderaFina bilder!
Det hade jag innan ocksÄ, Àr vÀl tvÄ Är sedan.
RaderaTack!
SÄ fina bilder frÄn ditt firande och sÄ vackra döttrar du har.
SvaraRaderaKram, Ingrid
Tack och visst Àr de fina, sÄ tacksam.
RaderaKram
Vilket hÀrligt firande!
SvaraRaderaJapp, det var det!
RaderaFastnar helt och hÄllet pÄ den absolut fantastiska maten! Herregud sÄÄÄÄÄÄÄ lÀckert! Ja, pÄ er tre tjejer sÄklart ocksÄ!
SvaraRaderaDet Àr sÄ kul att se att dina döttrar inte Àr ett dugg lika varandra - till utseende alltsÄ. Vackra Àr de bÄda tvÄ, fast helt olika. Dessutom gillar jag Sarahs civilkurage att klÀ sig i slitna jeans. SÄdant Àr frÀckt och jag tycker om attityden hÀr:-)
Maten var fin, rakt av. Vi hade tvÄ kvÀllar med trerÀtters.
RaderaJag lÀgger sjÀlv mÀrke till att alla mina fyra barn inte nÄgon Àr lik varandra, helt olika personligheter dessutom. NÀr de var smÄ, var de vÀldigt lika dÀremot. Faktiskt vÀldigt intressant.
Grattis Ă€n en gĂ„ng! Och vilket firande du har haft, Spa vistelsen ser fantastisk ut! Och en sĂ„n fin bild pĂ„ dej och dina döttrar!!! Kram ♥
SvaraRaderaTack, ja det har varit fantastiskt!
RaderaKram ♥
Trivsamt med levande ljus och grankvistar, fastÀn jag alltid blir lite extra orolig med tanke pÄ brandsÀkerheten.
SvaraRaderaLjusterapirummet ser verkligen vÀlkomnande och harmoniskt ut, och maten verkar lÀcker. Fina bilder!
Trivsamt alltihop! Tack!
Radera