I förrgÄr tog jag cykeln till Minneslunden. Foton lade jag ut pÄ Instagram, det Àr sÄ snabbt och lÀttvindigt, men nu fÄr ni, mina blogglÀsare ocksÄ förnimma ro i det vackra.
Inget vatten i trappstegsfallet och en brÄkdel av alla blommor, som brukar synas hÀr. Till pÄsk brukar det vara ett hav av gula pÄskliljor.
Min videosnutt.
Ăn en gĂ„ng solens blanka sken i vattnet.
Det Àr vackert vid Lidan och vÀldigt mÄnga var ute och promenerade i söndags. Ingen ville dock fastna pÄ bild.
Det Àr Orsakullan som hÄller i temat Mars 31 dagar.
Sköt om er, ljus och kÀrlek!
Sköt om er, ljus och kÀrlek!
Vilken fin minnestund pĂ„ bild och video. HĂ€rligt att ta sin dagliga promenad i solen. Ta hand om dig fina bloggvĂ€n â€
SvaraRaderaKram
En mycket vacker minneslund! Du fÄr nÀstan lÀgga upp en ny bild pÄ den nÀr alla pÄskliljor blommar dÀr. Rofylld och vacker, stilren och fin.
SvaraRaderaDu tar fina bilder!
Ha det gott och ta vara pÄ dig!
SÄ vackert det Àr i er minnelslund!
SvaraRaderaHa en fin tisdag!
Kram, Ingrid
Jag har sagt det tidigare men sÀger det igen, er minneslund Àr verkligen en vacker plats.
SvaraRaderaKul att experimentera med bilder Àven om jag inte har koll pÄ hur man gör...
Kram och god tisdag <3
Minneslunden i Lidköping Àr verkligen stÀmningsfull och vacker.. Tack för besöket via fina bilder och video.
SvaraRaderaRoligt och vÀldigt bra att mÄnga Àr ute och rör sig. Och hÄller man avstÄnd Àr det ju ren friskvÄrd. Krafterna behöver vi.
Kul bild frÄn Snapchat.
Stor kram
Vilken fin och rogivande Minneslund i Lidköping.
SvaraRaderaVilket toppen vÀder du har! Inte helt sÄ fint hÀr, men det kanske kommer hit imorgon.
Gillar Snapchat bilden, riktigt roligt! Har faktiskt aldrig anvĂ€nt Snapchat, inte Instagram och Facebook heller. SĂ„ jag ligger lite efter dĂ€r. ĂndĂ„ tror jag att jag hĂ„ller mig till bloggen;-)
Ăven jag leker pĂ„ snapchat :)
SvaraRaderaEr minneslund ser vÀldigt fin ut... hÀr har vi massa snö kvar, lÀr vÀl hÀnga kvar till i slutet av april om inget mirakel sker.
Bra Du tar Dig ut i friska luften för jag tror att bara sitta inne Àr skadligt i lÀngden, om man nu kan sÄ ska man verkligen försöka ta sig ut en stund var dag.
Svar TyvÀrr blev det inte direkt ett positivt lÀkarbesök, men det mesta var ÀndÄ vÀntat.
kram
Otroligt vacker minneslund!
SvaraRaderaJag önskar alla minneslundar kunde se ut sÄ, ofta Àr de trÄkiga tyvÀrr.
En minneslund vÀrd namnet!
Ha det jÀttefint
KRAM Primrose ,-)
SÄ vackert i minneslunden! Och sÄ fint vÀder!
SvaraRaderaFin bild av dig!
Sköt om dig!