Dags igen för "Veckans foto" som bloggvÀnnen à ke hÄller i. Man ska presentera 1 - högst 5 bilder, tagna i veckan som gick.
SĂ„ledes bjuder jag pĂ„ nĂ„gra foton tagna under aprils första dagar. Jag befinner mig lĂ€ngst uppe pĂ„ Rudsberget och tittar ner i dalen i eftermiddagens motljus. VĂ€sterut.HĂ€r tittar jag Ă„t motsatt hĂ„ll. Ăsterut. Det Ă€r nu helt snöfritt och det Ă€r skönt. DĂ„ vĂ„gar jag promenera lite med mig sjĂ€lv och utan Rulle.
Och hÀr tittar jag sydost (tror jag). Jag Àlskar blÄ himmel men det Àr ocksÄ vackert med vita molntussar pÄ det blÄa, det ser sÄ rent ut.
Idag Àr himlen grÄ med +5, men det kommer bli lite sol och upp till 13 grader i eftermiddag ÀndÄ.
Jag önskar en fin söndag till alla medvandrande och lÀsare i mitt blogghem.
Ljus och KĂ€rlek đđ»
HÀrliga och soliga bilder! Det har verkligen varit fint men nu Àr det mycket kallare hÀr.
SvaraRaderaĂnskar en fin söndag!
Kram
AprilvÀder, skulle jag vilja sÀga! Man fÄr ta det man fÄr.
RaderaSöndagskram!
VÄrljus i dina bilder, hÀrligt!
SvaraRaderaVisst Àr det hÀrligt!
RaderaFina hĂ€rliga bilder med sol och blĂ„ himmel đ€© ha en skön söndag kram Ă„sa
SvaraRaderaGillar ocksÄ fÀrgerna. Kram!
RaderaBlÄ molnfri himmel pÄ natten ger kall luft, molnen skyddar,
SvaraRaderaIntressant med himlar!
RaderaSkönt nÀr snön och all blask Àr borta sÄ man kan ta sig ut pÄ ett sÀkert sÀtt. :)
SvaraRaderaHÀrliga bilder verkligen, stort tack för det.
Idag Àr det en ny underbart solig dag!
RaderaSer att Àven du har haft finvÀder i veckan - sÄ hÀrligt! Ha nu en skön eftermiddag=)
SvaraRaderaJajjemen, finvÀder. Tack!
RaderaVisst Àr det ljuvligt att ljuset ÄtervÀnder, och solen blir man alltid glad av! Ha en fortsatt fin söndag!
SvaraRaderaKram
Ljuvligt, jajjemen, Àlskar ljuset. Kram!
RaderaVackra bilder med blÄ himmel. Du bor i ett fint omrÄde.
SvaraRaderaTack, jag Àr vÀldigt nöjd med omgivningarna hÀr!
RaderaSkriver bara för att tacka dig för alla fina uppmuntrande hÀrliga kommentarer genom Ären, dÀr jag skrattat med dig, hÄllit tummarna. Jag troligvis slutar blogga, det Àr sÄ mycket annat och jag har velat hit och dit sÄ lÀnge. Ett sista inlÀgg har jag dock skrivit. Ta hand om dig! Allt gott önskar jag dig o din fina familj.
SvaraRaderaVarm Kram Primrose
à h, nÀmen tack sjÀlv! Visst har vi skrattat, bönat och bett tillsammans! Fina du, Primrose! Jag har kikat in till dig titt som tÀtt eller emellanÄt men nu var det ett tag sen.
RaderaHar saknat dig.
Tack för dina rader och allt gott till dig, kram!
Wow sÄ vackert Gerd! Du behöver alltsÄ inte gÄ lÄngt dÄ? Soliga och mycket passande bilder till temat :) Kram Gerd!
SvaraRaderaNÀromrÄde. Tacksamt! Kram!
Raderaà ke igen: SjÀlvklart bugar jag för lÀnken :)
SvaraRaderaVarsÄgod, vÀl bekomme!
Radera